Новини

 МИСТЕЦТВО НАПИСАННЯ ПИСАНКИ

Педагогічні працівники Львівського державного Будинку техніки завершили цикл «уроків писанкарства» проведенням майстер-класу у ЛВПУХТ. Цей захід завжди викликає велике зацікавлення в учнів та педагогів. Магія давнього мистецтва і спільний процес написання  писанки зачаровує всіх учасників дійства,спонукає до глибшого вивчення українських народних традицій,заохочує до творчості.

 

Урок розпочала заступник директора з НМР Надія Олексіївна Мастикаш, котра розповіла про значення і зміст писанки у житті українського народу. В Україні вона виконує обрядову, ігрову, декоративну та інші функції. Завідуюча лабораторією ЛДБТ Вікторія Василівна Крижанівська продовжила цю розповідь та деталізувала поетапний процес виконання писанкового розпису за допомогою воску, барвників та спеціального писачка. 

Учні мали змогу придумати свій власний візерунок і втілити його на маленькому «шедеврі». Юні  пекарі-кондитери  опановували мистецтво роботи з писачком, що в основі нагадує принцип роботи професійного інструменту кондитера–корнетика. Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст традиційних символів, пізнали регіональні особливості писанкового розпису та навчилися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти. Кращі писанкарі-початківці: Гук Юлія, Бех Лідія, Збирко Надія, Голуб Надія, Дида Катерина-Іванна та Славич Анна. Усі вони виявили бажання брати участь у фестивалі «Диво Великодня». Завершальним етапом уроку писанкарства став барвистий кошик писанок, котрий відобразив душевний світ, політ творчої фантазії та клопітку працю молодих талантів.

В проведенні уроку писанкарства сприяли директор ЛВПУХТ Наталія Степанівна Склярчук  та заступник директора з НВР Марта Богданівна Хомик-Королишин, які активно підтримують формування національної свідомості учнів, пропагування історичного минулого та сьогодення рідного краю.

Використання будь-яких матеріалів сайта housetech.lviv.ua дозволяється тільки з письмового дозволу адміністрації сайта.
Для інтернет-видань обов'язкове розміщення інтернет-адреси на сайт housetech.lviv.ua
2012 © М. Мацько