Новини

 НАПЕРЕДОДНІ ВЕЛИКОДНЯ

Серед учнівської молоді навчальних закладів ПТО міста Львова багато учнів бажають брати участь в писанкарстві, тому працівники Львівського державного Будинку техніки і надалі продовжують проводити уроки писанкарства. Зокрема, 20 березня 2015 року проведено майстер-клас з писанкарства для учнів Львівського професійного ліцею залізничного транспорту .

 

Відкрила урок писанкарства заступник директора з НВР Будинку техніки Івашкевич Лілія Михайлівна, акцентувала увагу на тому, що ми насамперед бачимо в писанці красу, не замислюючись над її значимістю, розповіла про особливості розпису, орнаменту писанок.  

Допомагала в проведенні уроку писанкарства керівник гуртка  ЛПЛЗТ Рудак Лідія Йосипівна.

Зацікавленість у розписуванні писанок своїми руками з характерними геометричними та рослинними візерунками продемонстрували як дівчата так і хлопці. Учасники  майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст традиційних символів, ознайомилися з регіональними особливостями писанкового розпису,  використовуючи традиційні орнаменти. Сам процес розписування  пасхальної писанки, коли вкладено частинку своєї душі та серця, коли кожен листочок дбайливо виведений власними руками – це своєрідна мить, яка готує нас до найголовнішого християнського свята. Спробуйте і побачите, що Ваша мрія стати народним майстром не така вже й недосяжна. 

Кращі писанкарі виявили бажання брати участь у підсумковому фестивалі писанкарства «Диво Великодня», а саме: Тосько Іванна, Шаргут Оксана, Сітарська Юстина. Традиційно завершальним етапом уроку писанкарства став чарівний кошик писанок, котрий відобразив клопітку працю учнівської молоді ЛПЛЗТ. 

Виховання учнів на традиціях українського народу забезпечує їх залучення до високих духовних і матеріальних надбань народу, засвоєння і примноження кращих звичаїв, моральних норм, естетичних цінностей та інших елементів культурної спадщини незалежної України.

Використання будь-яких матеріалів сайта housetech.lviv.ua дозволяється тільки з письмового дозволу адміністрації сайта.
Для інтернет-видань обов'язкове розміщення інтернет-адреси на сайт housetech.lviv.ua
2012 © М. Мацько