Музей

ПОСТІЙНО ДІЮЧА ВИСТАВКА У БУДИНКУ ТЕХНІКИ

Львівський державний Будинок техніки сприяє вдосконаленню вмінь та навичок творчої роботи. Ось уже понад 20 років у приміщені Будинку техніки працює постійно діюча виставка, що налічує понад 400 експонатів технічної та художньо-прикладної творчості. Над виготовленням цих експонатів працювали учні закладів професійної(професійно-технічної) освіти, керівників гуртків та кваліфіковані майстри.

Заслуговує на увагу виставка технічної творчості, котра базується на творчих роботах  учнівської молоді, які пов’язані з вирішенням конкретних проблем в галузі науки, техніки і виробництва. Підтвердженням цього є робота гуртка «Технічна творчість» (керівник гуртка С.Г. Рудко) «Діюча модель незалежних джерел енергії» для використання у паркових зонах і зонах відпочинку. Ефективне енергозбереження неможливо уявити без застосування альтернативних джерел енергії. Альтернативні системи енергозабезпечення на основі сонячних батарей показали свою ефективність використання в будь-якому регіоні. Вітрогенератори чи вітряки можна встановлювати і обслуговувати у важкодоступних районах. Необхідність переходу до використання відновлювальних джерел енергії з кожним роком стає все більш актуальною. Ми пропонуємо практичне застосування незалежних джерел енергії, які можна використовувати як незалежне вуличне освітлення та для зарядки мобільних телефонів, ноутбуків, а також можливе їхнє використання як джерело WI-FI. Для зарядки накопичувачів використовується два джерела енергії вітрогенератор і сонячна панель. Енергія з накопичувачів надходить до контролера, який розподіляє енергію для споживачів. Джерела енергії можуть працювати як окремо, так і разом для найшвидшої та ефективнішої зарядки акумуляторних батарей.

Також представлені вироби з електротехніки, радіоелектроніки, автоматики, приладів, пристроїв та обладнання електротехнічного призначення, вдосконалених блоків живлення, регуляторів струму і напруги, мініатюрні моделі верстатів, моделі та макети приладів, інструменту, промислового обладнання.

Поряд з представленими класичними моделями привертають увагу експонати нестандартних виробів, які своїм оригінальним виглядом захоплюють та створюють позитивний настрій. Творчі роботи, які представлені на постійно діючій виставці БТ вражають своєю майстерністю та різноманіттям.

Цікавою роботою представлений гурток «Електрик» (керівник гуртка Зацепілов І.В.). Це радіокерований квадрокоптер оснащений відеокамерою широкого огляду, яка дозволяє дистанційно контролювати політ та фіксувати об’єкти, що потрапляють в поле зору камери. Його можна широко використовувати в народному господарстві.

На виставці експонуються роботи, які можна використовувати на виробництві, сільському господарстві та приватних господарствах. Зросла практична спрямованість виготовлених виробів, збільшилась їхня складність та якість, що пов’язано з розвитком техніки та інноваційних технологій. Більшість експонатів вражає складністю виготовлення, точністю та оригінальністю. що свідчить про розвиток винахідництва та раціоналізаторства в гуртках технічно творчості.

Заняття в гуртках технічного напряму дають можливість учням розвинути творчий потенціал та сформувати навички, які допоможуть їм у майбутньому стати висококваліфікованими робітниками, проявити себе у винахідництві та раціоналізаторстві. Знання та навички, які здобувають учні на гуртках, визначають їхнє майбутнє - це закладений фундамент, на якому базуються досягнення як в особистому житті, так і в професії. Технічна творчість розвиває не тільки інтелектуальні здібності, але й творчі.

Окрім макетів, пристроїв та приладів експозиція багата художніми виробами: вишивкою, ткацтвом, художнім ковальством, лозо та соломо плетінням, художньою різьбою, флористикою, малярськими роботами.

Експозиції виставкового залу постійно оновлюються та доповнюються новими роботами. Протягом року створюються тематичні підбірки робіт, присвячені визначним діячам України, подіям та датам.

Використання будь-яких матеріалів сайта housetech.lviv.ua дозволяється тільки з письмового дозволу адміністрації сайта.
Для інтернет-видань обов'язкове розміщення інтернет-адреси на сайт housetech.lviv.ua
2012 © М. Мацько