Музей

ПОСТІЙНО ДІЮЧА ВИСТАВКА У БУДИНКУ ТЕХНІКИ

Громадянам України необхідно пізнати і зрозуміти велич нашої народно-традиційної культури, її одвічний гуманізм, щиру гостинність, щоб врівноважити свої вчинки, спрямовані на утвердження української державності, забезпечення душевного затишку усім, хто живе на етнічний землі України. А тому слід розуміти особливості української душі, оскільки у тотожності філософії держави та національної вдачі заховані джерела державотворчої енергії.

Без творчості неможливий процес людської діяльності як у виробництві, науці, мистецтві, в побуті, так і під час навчання. До того ж без творчого ставлення до життя неможливе повноцінне існування людини як особистості. А щоб сприяти вдосконаленню вмінь та навичок творчої роботи, у приміщенні Будинку техніки вже понад 10 років працює постійно діюча виставка, де налічується понад 300 експонатів технічної та художньо-прикладної творчості, над виготовленням котрих працювали гуртківці, керівники гуртків та кваліфіковані майстри.

На виставку відбираються кращі роботи виконані як у традиційних народних техніках, так і зразки сучасного мистецтва. Виставка стала не тільки зберігаючим, а й інформаційним науково-методичним і пізнавальним осередком для відвідувачів, які мають можливість подивитися на кращі роботи учнів профтехосвіти м. Львова та області, наприклад, з технічної творчості, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва. Окрім макетів, пристроїв та приладів, експозиція багата і художніми виробами – вишивкою, ткацтвом, художнім ковальством, лозо- та соло плетінням, художньою різьбою, шпоноплетінням, флористикою, малярськими роботами і, звичайно, технічно-модельними експонатами.

З метою профорієнтації ПТО постійно діючу виставку відвідують і учні навчальних закладів м. Львова та області, де вони мають можливість ознайомитись із творчою роботою гуртків, з народним мистецтвом, технічною творчістю та отримати детальну інформацію про технологію виготовлення тих чи інших виробів. Велике зацікавлення та захоплення у відвідувачів викликають роботи з дерева (образ Богородиці, об’ємно-просторова композиція Діви Марії), різьблені шкатулки, тарелі, вишиті картини, образи, рушники, писанки з бісеру, вироби з соломки, картини зі шкіри тощо. Під час екскурсій виникає багато запитань щодо технології виготовлення експонатів, особливостей виконання та підбору матеріалів. Свої враження від побаченого і почутого та побажання записують до книги відгуків.

Експозиція виставкового залу постійно оновлюється та доповнюється. Протягом року створюються тематичні підбірки робіт, присвячені визначним діячам України, подіям та датам. Зокрема, представлено виставки на сакральну та квіткову тематики, галерею робіт, присвячених творчій діяльності Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка, вшанування Дня пам‘яті жертв голодомору 1932-1933 рр. У кабінетах БТ постійно оформляються різдвяні та великодні композиції, періодично оновлюються інформаційні стенди про проведені масові заходи і виставки.

Використання будь-яких матеріалів сайта housetech.lviv.ua дозволяється тільки з письмового дозволу адміністрації сайта.
Для інтернет-видань обов'язкове розміщення інтернет-адреси на сайт housetech.lviv.ua
2012 © М. Мацько