Конкурси

 Ерудит - гра найрозумніших

 

З метою створення умов для розвитку творчої індивідуальності кожного учня, формування  навичок аналізу та  поглибленого пізнання явищ та подій навколишнього світу, розвитку творчих здібностей, уваги, швидкості реакції, ерудиції, логічного, інтелектуального мислення, 17 листопада 2015 р. Львівським державним Будинком техніки на базі Львівського ВПУ інформаційно-комп’ютерних технологій проведено інтелектуальні змагання «Кращий ерудит профтехосвіти» за участю представників від 17 навчальних закладів міста Львова.

 

Сутність інтелектуальних ігор полягає в переборюванні розумових труднощів. Зовні їх результатом є правильна відповідь або перемога у змаганні, а внутрішньо, і це головне – ті емоції, які супроводжують інтелектуальний процес.

         Розпочались змагання з відбіркового етапу, який проходив з використанням персональних комп’ютерів. Учасникам задано 20 запитань, кожне з яких мало чотири варіанти відповідей. В трійку призерів потрапили

-Патрай Роман –        Львівське ВПУ торгівлі та сфери послуг; 

-Титаренко Дмитро –Львівське ВПУ інформаційно-комп’ютерних технологій; 

-Грекул Євген –          Львівське ВПУ побутового обслуговування.

 

Решта учасників продовжили боротьбу у додатковому етапі змагань. На цьому етапі гравці відповідали на запитання трьох тем, підібраних із різних галузей знань. Кожна тема складалася  з     5 запитань, які відрізнялися за складністю. Перше запитання оцінювалось 10 балів, друге — 20, третє — 30, четверте — 40, п'яте — 50. Додаткову інтригу гри підсилювали правила цього раунду змагань, згідно яких за правильну відповідь на запитання гравець отримував на свій рахунок номінал питання. У випадку неправильної відповіді бали віднімалися. Інтелектуальні змагання супроводжувались емоційним позитивом від самого процесу обдумування ігрових операцій.

 

 У півфінальних змаганнях взяли участь троє призерів відбіркового етапу та троє кращих з додаткового, а саме 

-Патрай Роман – Львівське ВПУ торгівлі та сфери послуг; 

-Титаренко Дмитро – Львівське ВПУ інформаційно-комп’ютерних технологій; 

-Грекул Євген –Львівське ВПУ побутового обслуговування;

-Витвицький Святослав –МВПУ автомобільного транспорту та будівництва;

-Батюк Ігор –Львівський  коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу;

-Хомишин Олег–Львівський  ПЛЗТ.

 

 

Кожен з шести гравців вибирав тему, на яку він відповідав. Усього таких тем було дванадцять. У наступний фінальний етап потрапили троє лідерів цього конкурсу. Фінальний раунд відбувався за правилами додаткового етапу змагань, але на цей раз учасники відповідали вже на п’ять різноманітних тем.

В напруженій боротьбі перемогу здобули 

І     місце     - Витвицький Святослав, учень МВПУ автомобільного транспорту та будівництва;

ІІ    місце    -  Патрай Роман, учень Львівського ВПУ торгівлі та сфери послуг;

ІІІ  місце     - Грекул Євген, учень Львівського ВПУ побутового обслуговування; 

IV місце      - Титаренко Дмитро, учень Львівського  ВПУ інформаційно-комп’ютерних технологій.

 

Учасники ерудит-гри нагороджені грамотами, сувенірами та медалями за перемогу.

         Інтелектуальні ігри є розумовою працею, джерелом приємної розваги, гімнастикою розуму, засобом самовдосконалення і одним із засобів активізації навчально-пізнавальної діяльності учнівської молоді. Поза сумнівом залишається той факт, що інтелектуальні ігри привчають до відчуття відповідальності, підвищують допитливість, виховують самостійність думок. Завдяки поєднанню ознак ігрової і навчальної діяльності інтелектуальні ігри займають гідне місце серед учнівської молоді навчальних закладів ПТО Львівщини. 

 

Використання будь-яких матеріалів сайта housetech.lviv.ua дозволяється тільки з письмового дозволу адміністрації сайта.
Для інтернет-видань обов'язкове розміщення інтернет-адреси на сайт housetech.lviv.ua
2012 © М. Мацько